Catering na Wielkanoc
Święta wielkanocne kojarzymy z serdeczną atmosferą, wiosną, świątecznym wystrojem, zajączkiem, pisankami i oczywiście stołem pełnym różnych smakołyków. Propozycji świątecznych potraw jest wiele, dlatego każdy łasuch z pewnością znajdzie coś dla siebie. Jednak przygotowanie ich może być bardzo pracochłonne i nie każdy ma na to czas, dlatego warto pomyśleć o cateringu. Jak wybrać najlepszy? Postaramy Ci się na to odpowiedzieć!
Zaplanuj wcześniej
Jeśli w tym roku decydujesz się na catering świąteczny, zaplanuj go z wyprzedzeniem. Jeśli zrobisz to na ostatnią chwilę, może się okazać, że wybór firm, jak i menu jest bardzo mały. Ponadto, możesz liczyć się z dodatkowymi kosztami za taką usługę, która jest zamówiona dzień lub kilka dni przed świętami. Najlepiej zacząć poszukiwania już dwa miesiące przed Wielkanocą, aby zrobić dogłębny research wszystkich firm i wybrać tę najlepszą.
Przy wyborze kieruj się smakiem
Przy wyborze firmy cateringowej, kieruj się swoimi gustami kulinarnymi. Poszukaj menu, w którym niemal wszystkie pozycje będą Ci odpowiadać, aby uniknąć rozczarowania. Jeśli chcesz posmakować czegoś nowego, wybierz dwa lub trzy dania, które zaskoczą bliskich przy świątecznym stole. Przecież nie trzeba co roku trzymać się tej samej tradycji, a taka mała odmiana może być ciekawym i miłym urozmaiceniem.
Popytaj znajomych
Jeśli różnorodność ofert firm cateringowych znalezionych w Internecie Cię przytłacza, spróbuj popytać o opinię wśród znajomych. Zaoszczędzić sporo czasu, a co najważniejsze - skorzystasz ze sprawdzonej usługi. My polecamy firmę Tu się gotuje! Oferuje ona smaczny, domowy catering w dobrej cenie i z szybkim dowozem.
Świąteczny must have
Na koniec sporządziliśmy listę dań, których nie może zabraknąć na świątecznym stole. Możesz z niej skorzystać, jeśli brak Ci pomysłu na menu.
-
Jajka - na twardo, na miękko, faszerowane pieczarkami, łososiem, awokado, szynką, tuńczykiem, szpinakiem… W każdej możliwej wersji!
-
Klasyczne pierogi z mięsem, ruskie oraz z kapustą i grzybami. Lubi je niemal każdy, dlatego jest to pozycja obowiązkowa.
-
Barszcz biały, żurek i sałatka jarzynowa dla ceniących tradycję.
-
Aromatyczne mięsne dania, wśród których nie może zabraknąć schabu z pieczoną śliwką, białej kiełbasy, duszonej karkówki, placka po węgiersku i kotletów devolay.
-
Do picia — wyborny kompot z suszu.
-
A na deser aksamitny sernik, puszty jabłecznik i przepyszny makowiec z budyniową pianką. Mniam, palce lizać!